REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Warszawie kończy się rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie kończy się rewitalizacja historycznych Ogrodów Ulricha [WIZUALIZACJE]
Dawne gospodarstwo ogrodnicze rodziny Ulrichów, która wsławiła się w przedwojennej Warszawie hodowlą ananasów, odzyskuje swój blask. Dzięki inicjatywie Wola Parku, należącego do Ingka Centres, kompleks stanie się miejscem spotkań, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas, dobrze zjeść oraz odpocząć wśród miejskiej zieleni. Otwarcie Ogrodów Ulricha zaplanowano na 12 października br.
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes otwiera drugi lokal w Polsce. Tym razem w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Sieć amerykańskich restauracji Popeyes otwiera drugi lokal w Polsce. Tym razem w Szczecinie
Po udanym debiucie we Wrocławiu Popeyes wchodzi do Szczecina. To właśnie mieszkańców tego miasta nakarmi swoimi słynnymi kurczakami w luizjańskim stylu. Oficjalne otwarcie restauracji zaplanowano w piątek, 28 lipca, o godzinie 11:00, w Centrum Galaxy, przy Al. Wyzwolenia 18.
Globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań medycznych stawia na Enterprise Parkartykuł
Pokaż artykuł
Globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań medycznych stawia na Enterprise Park
Globalny dostawca innowacyjnych rozwiązań medycznych – Getinge – dołączył do grona najemców krakowskiego kompleksu biurowego Enterprise Park. Wynajęła niemal 2 tys. mkw. powierzchni. Otworzy w nim centrum usług wspólnych: Getinge Shared Services. W procesie negocjacji najemcy doradzała firma CBRE.
Litewski inwestor i Panattoni wybudują nowe centrum logistyczne pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Litewski inwestor i Panattoni wybudują nowe centrum logistyczne pod Warszawą
Litewska firma zarządzająca inwestycjami - EIKA Asset Management (EAM) wspólnie z Panattoni - największym deweloperem nieruchomości logistycznych w Europie, przygotowuje się do rozpoczęcia budowy centrum logistycznego w Sochaczewie pod Warszawą. Przygotowania do rozpoczęcia nowej inwestycji idą sprawnie i są już bliskie zakończenia.
Duży polski producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych inwestuje pod Gdańskiemartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych inwestuje pod Gdańskiem
Grupa Mercator Medical, producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, zdecydował się przeniesienie swojego centrum dystrybucyjnego na północy Polski do nowej lokalizacji pod Gdańskiem. Najemca zajmie ponad 13 000 mkw. w inwestycji 7R Park Gdańsk IV w Barniewicach. Transakcję w imieniu Grupy Mercator Medical prowadziły Marta Nowik i Katarzyna Głodowska z największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych, AXI IMMO.
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicy
Polski producent AGD, firma SOLGAZ zainwestowała w rozwój swojej fabryki znajdującej się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Firma zainwestowała w park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie produkować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych "gaz pod szkłem". W świdnickiej fabryce stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe.
Rakietowe paliwo przyszłości z Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Rakietowe paliwo przyszłości z Polski
5 września 2023 roku podczas XXXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i Jakusz podpisały umowę w zakresie współpracy dotyczącej technologii HTP celem optymalizacji, rozwijania i sprzedaży metody produkcji nadtlenku wodoru o stężeniu 98% oraz odpowiednio wysokiej czystości. Umowa została podpisana w obecności wiceprezesa ds. badawczych Sieci Badawczej Łukasiewicz, Remigiusza Kopoczka przez dyrektora Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, dr. inż. Pawła Stężyckiego i prezesa zarządu Jakusz, Bartosza Jakusza.
Zymetric wynajmuje powierzchnię magazynową i biuro w Panattoni Park Warsaw North IIIartykuł
Pokaż artykuł
Zymetric wynajmuje powierzchnię magazynową i biuro w Panattoni Park Warsaw North III
Firma Zymetric, dystrybutor urządzeń i rozwiązań HVAC marki Midea, wynajęła biuro i magazyn w Panattoni Park Warsaw North III. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Newmark Polska.
Osiedle Zielona Lutynia pod Wrocławiem już prawie pod dachem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Osiedle Zielona Lutynia pod Wrocławiem już prawie pod dachem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Lutyni pod Wrocławiem trwa budowa nowego osiedla wrocławskiego dewelopera WPBM "Mój Dom" S.A. – Zielona Lutynia. Kompleks składający się z ośmiu niskich, trzykondygnacyjnych budynków w obrębie których powstanie 288 przestronnych i ustawnych mieszkań oraz przestrzeni wspólnych z bujną roślinnością oraz miejscem do wypoczynku, osiągnął już stan surowy zamknięty. Planowany termin zakończenia prac I etapu to 31.05.2023 roku.
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa nowym najemcą kompleksu biurowego Aeroparkartykuł
Pokaż artykuł
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa nowym najemcą kompleksu biurowego Aeropark
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w II kwartale 2023 r. wprowadzi się do przygotowanych powierzchni biurowych w budynkach Zephirus i Nothus w kompleksie Aeropark, w dzielnicy Włochy w Warszawie. Nowy najemca zajmie biuro o powierzchni ponad 3700 metrów kwadratowych.
Na krakowskim Płaszowie z inicjatywy deweloperów powstaje nowa droga gminnaartykuł
Pokaż artykuł
Na krakowskim Płaszowie z inicjatywy deweloperów powstaje nowa droga gminna
Na krakowskim Płaszowie z inicjatywy deweloperów powstaje nowa droga gminna. Ma ona służyć mieszkańcom okolicznych osiedli, tych już istniejących oraz nowopowstających. Inwestycja ma służyć uporządkowaniu ruchu w rejonie ulic: Myśliwskiej, Nowohuckiej i Koszykarskiej.
W Świeradowie-Zdroju trwa odbudowa najstarszej w mieście hali spacerowej, dawnej Pijalni Wód nad Kwisąartykuł
Pokaż artykuł
W Świeradowie-Zdroju trwa odbudowa najstarszej w mieście hali spacerowej, dawnej Pijalni Wód nad Kwisą
W Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku rozpoczęła się odbudowa pierwszej, najstarszej w mieście hali spacerowej – dawnej Pijalni Wód nad Kwisą. Obiekt powstał pod koniec XIX wieku. Przetrwał II wojnę światową. Rozebrany został w czasach Polski Ludowej, w latach 50-tych XX wieku. Jeszcze w 2007 roku stały ostatnie pozostałości po budynku.
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospaceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospace
Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek wraz z wiceministrem Obrony Narodowej Pawłem Bejdą uczestniczyli w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy należącą do Grupy PGZ spółką Huta Stalowa Wola S.A. a koreańską spółką Hanwha Aerospace.
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskim, dzięki wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany zostanie w Mikołowie.
Najbardziej zniszczony odcinek drogi ekspresowej S8 zostanie wyremontowanyartykuł
Pokaż artykuł
Najbardziej zniszczony odcinek drogi ekspresowej S8 zostanie wyremontowany
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na remont drogi ekspresowej S8 między Polichnem i Studziankami, w województwie łódzkim. Prace obejmą najbardziej zniszczony, ok. 9-kilometrowy fragment jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy.
Innowacyjna polska firma rozbuduje fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjna polska firma rozbuduje fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie śląskim. Elhand Transformatory Sp. z o.o. planuje rozbudowę zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Lublińcu.
Polska spółka RENOPLAST rozbuduje fabrykę w Żywcuartykuł
Pokaż artykuł
Polska spółka RENOPLAST rozbuduje fabrykę w Żywcu
Polska spółka RENOPLAST otrzymała swoją pierwszą decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). To kolejna inwestycja wzmacniająca potencjał przemysłowy regionu, realizowana w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim
Kolejna firma inwestuje w województwie opolskim. Polska firma Skyfood zainwestuje w Brzegu, w hali przemysłowej od WSSE „"INVEST-PARK". Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna oficjalnie podpisała w grudniu 2025 roku umowę najmu na moduł C hali przemysłowej w Brzegu z firmą Skyfood, która już wkrótce rozpocznie tam swoją działalność, obok prężnie już działającej w module A firmy Tech Wire IT.
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma ALMARA inwestuje w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego w woj. śląskim
Kolejna inwestycja w województwie śląskim ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma ALMARA zainwestuje 6 mln zł w rozwój nowoczesnego zakładu produkcyjno-badawczego we Wręczycy Małej w powiecie kłobuckim.
Jest zielone światło na podpisanie umowy na budowę fundamentów pod terminalartykuł
Pokaż artykuł
Jest zielone światło na podpisanie umowy na budowę fundamentów pod terminal
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła odwołanie wniesione w postępowaniu na wykonanie fundamentów pod terminal pasażerski nowego lotniska krajowego. Oznacza to, że utrzymany został wybór najkorzystniejszej oferty złożonej przez spółkę Budimex oraz otwarta została droga do podpisania umowy z wykonawcą.
REKLAMA